E-mail: spdabrowa@sianow.pl

Niedziela 19. Listopada 2017
Imieniny: Elżbiety, Faustyny i Pawła

Gimnazjada Powiatowa w piłce ręcznej chłopców

24-go lutego w hali sportowej Zespołu Szkół w Mielnie przeprowadzona została Gimnazjada Powiatowa i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców .  Grano 2x10 minut., systemem „każdy z każdym” . Do zmagań przystąpiło pięć  Gimnazjów. Dąbrowa, Sianów, Mielno, Mścice i Polanów. Drużyny podzielono na dwie grupy, jedną dwudrużynową i drugą trzydrużynową. Do grupy „A” trafiły G. Dąbrowa i Mielno. Do gr. „B” G. Sianów, Polanów i Mścice. Trzeci zespół z grupy „B” automatycznie zajął miejsce piąte.

G. Mielno – G. Polanów 7:3

Mistrzem Powiatu w Gimnazjadzie zostało Gimnazjum z Mielna. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Polanów, Mścice, Dąbrowę i Sianów.

Gimnazjum w Dąbrowie wystąpiło w składzie: Jakub Sawicki (br), Kacper Janik (br), Patryk Seweryn, Damian Otto, Dawid Jabłoński, Piotr Banaś, Patryk Motyl, Sylwester Kasperowicz, Piotr Buczak, Jakub Apanel, Jakub Stańczak, Patryk Michałowski, Tomasz Brach, Patryk Sławski. Opiekunem jest Sebastian Wroński.

Ostatnie dwa lata to dominacja Gimnazjalistów z Dabrowy, którzy dwukrotnie zdobywali Mistrzostwo Powiatu. Nie dziwnym było, że nikt nie chciał trafić do grupy z Dąbrową. Losowanie było dośc udane, ponieważ pierwszy mecz wygrany dawał awans do finału. Niestety musieliśmy uznać wyższość gospodarzy. W meczu o trzecie miejsce, na dwie minuty przed regulaminowym końcem spotkania prowadziliśmy dwoma bramkami. Pech chciał, że podwójna strata i wynik na wyświetlaczu brzmiał 7:7. W dogrywce nieznacznie ulegliśmy zespołowi z Mścic i zakończyliśmy zmagania na IV miejscu.   Trzeba podkreślić, że zespól zagrał dobre zawody, zostawił serce na placu gry. Bramki w turnieju dla naszego zespołu zdobywali: Damian Otto x7, Patryk Sławski x7 , Patryk Seweryn x2.

Tekst: Sebastian Wroński, foto: Wojciech Brach.