E-mail: spdabrowa@sianow.pl

Poniedziałek 27. Lutego 2017
Imieniny: Gagrieli, Liwii i Leonarda

Klasowe Igrzyska Sportowe w LA

Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem królowej sportu - lekkiej atletyki. W tym roku do rywalizowali o medale w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym przystąpili uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej.

Na sumę punktów składały się wyniki z trzech lub czterech konkurencji (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m/700m) przeliczone na punkty.

W szkolnych zawodach w trójboju LA uczestniczyli uczniowie klasy czwartej. Na najwyższym stopniu podium stanęli Bartosz Kubera i Szymon Radzki. Obaj chłopcy uzyskali taką samą liczbę punktów – 38. Drugie miejsce zajęła Kinga Genge (32 punkty), a miejsce trzecie Martyna Gawrońska (23 punkty).

Uczniowie klasy piątej i szóstej rywalizowali w czwórboju LA. W tym roku dziewczęta okazały się zdecydowanie lepsze od chłopców.

W klasie piątej złoty medal zdobyła Klaudia Brzezińska, uzyskując 116 punktów. Na miejscu drugim uplasowała się Oliwia Rydzyńska (84 punkty), natomiast miejsce trzecie zajęła Katarzyna Hutman (61 punktów).

W klasie szóstej najlepsza okazała się Roksana Otto, która uzyskała 132 punkty, dzięki czemu zdobyła złoty medal. Srebrny medal powędrował do Laury Ozimek (118 punktów), natomiast brązowy krążek otrzymała Sandra Rałowicz (115 punktów).

Gratulacje dla wszystkich!

Zajrzyjcie do załączników. Znajdziecie w nich szczegółowe wyniki z tegorocznych zawodów oraz wyniki rekordzistów szkoły podstawowej.

tekst, foto: Dorota Szymańska