E-mail: spdabrowa@sianow.pl

Poniedziałek 27. Lutego 2017
Imieniny: Gagrieli, Liwii i Leonarda

Kasia Hutman i Przemek Popławski mistrzami badmintona

W pierwszych dniach lutego uczniowie podstawówki rywalizowali o medale w turnieju badmintona w grze pojedynczej. Do udziału w szkolnych mistrzostwach zgłosiło się 28 uczniów z trzech klas: czwartej, piątej i szóstej. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali odddzielnie. Zawody rozgrywane były systemem grupowym. Z każdej grupy do dalszej gry wychodziły dwie osoby, które rozgrywały kolejne mecze w 1/8, w ćwierćfinale, pólfinale i finale.

Dobry poziom, opanowanie oraz sportową postawę zaprezentowała Katarzyna Hutman (kl.6), która w grupie dziewcząt nie miała sobie równych. Kasia po sześciu wygranych meczach stanęła na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Anna Buczak (kl.4), a medal brązowy przypadł Klaudii Brzezińskiej (kl.6).

Miłą niespodziankę sprawił uczeń klasy piątej Przemysław Popławski. Przemek rozegrał pięć pojedynków – wszystkie na swoją korzyść – i otrzymał złoty medal w grupie chłopców. Medal srebrny wywalczył Artur Karaś (kl.4). Na trzecim miejscu podium uplasował się Marcin Rogala (kl.4).

Warto dodać, że wszystkie pojedynki były zacięte i pełne emocji. Brawa należą się wszystkim, którzy odważyli się przystąpić do sportowej rywalizacji.