E-mail: spdabrowa@sianow.pl

Niedziela 19. Lutego 2017
Imieniny: Bettiny, Konrada i Mirosława

Gimnazjaliści z Dąbrowy złotymi medalistami Powiatowej Gimnazjady w Unihokeja!

W Suchej Koszalińskiej odbyły się Mistrzostwa Powiatu  Koszalińskiego w ramach Gimnazjady w unihokeja  chłopców. Do zmagań przystąpiły dwa zainteresowane Gimnazja: Gimnazjum z Dąbrowy (organizator zawodów) i z Sianowa. Czas gry  3 x10 minut, bez czasu zatrzymywanego, na duże bramki (160x115cm), z bramkarzem – przepisy zgodne z Polskim Związkiem Unihokeja.

Znakomicie w mecz weszła pierwsz trójka naszego zespolu: Damian Otto, Patryk Sławski i Sylwester Kasperowicz oraz Jakub Sawicki w bramce. Zdobywając trzy gole i nie tracąc żadnego wyśmienicie pokazali miejsce w szyku przeciwnikowi. Zmiany i ospała gra, pozwoliła jednak przeciwnikom w drugiej kwarcie uwierzyć w zmianę rezultatu. Koniec tej kwarty to 3:3. W trzeciej kwarcie i wzięciu sobie pewnych uwag do serca, nasz zespół zaczął grać solidnie, pewnie, a co najważniejsze zdobywał więcej goli i mniej tracił. Zakończyliśmy mecz wynikiem 8:5.

Bramki zdobyli: Damian Otto x5, Sylwester Kasperowicz x2 i Patryk Sławski. Dla gości: Jakub Krok x3, po jednym Krzysztof Łenc i Norbert Markowski.

Zawodnicy z Dąbrowy wystąpili w następującym składzie: Damian Otto, Jakub Sawicki (br), Patryk Sławski, Sylwester Kasperowicz, Patryk Seweryn, Dawid Jabłoński, Jakub Stańczak, Patryk Michałowski, Patryk Motyl, Maciej Seweryn , Kacper Janik i Piotr Buczak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Damian Otto. Mecze w znakomitym stylu  sędziował Wojciech Brach.

Nagrody w postaci pucharów, piłeczek do unihokeja i piłek do piłki ręcznej ufundowało Starostwo Powiatowe w Koszalinie . Gospodarzem turnieju był Zespół Szkół w Dąbrowie. Do  rozgrywek regionalnych zakwalifikowali się zwycięzcy zmagań Gimnazjaliści z Dąbrowy.

Tekst: Sebastian Wroński